Los Polacos - zespół ludzi, których połączyła dobra fotografia. Fotografujemy głównie architekturę, eventy oraz tworzymy reportaże.

Marek Piatkowski

Marek Piątkowski

Pomysłodawca Los Polacos, fotograf i pilot wycieczek. Zakochany w fotografii piękna, które tworzą inni. Spektakl teatralny, koncert, taniec? Wszędzie tam można dostrzec pasję ludzi, którzy dzięki niej wznieśli się na wyżyny ludzkich możliwości. Wspaniale móc zatrzymać to w kadrze, utrwalić tak ulotną chwilę.
Ale równie niesamowicie utrwalić coś, co samo przetrwa dziesiątki, a może setki lat. Architektura, z jej geometrią i porządkiem. Tutaj jest czas, nie ma pośpiechu… Tylko forma dotknięta światłem.
… i nie ucieka przed obiektywem. Nie obraża się, gdy źle wyjdzie. Poczeka na dobre światło… Taak, stanowczo lubi fotografować architekturę ;> A.Ch.

Agnieszka Chlebowska

Ple, ple, ple
Pompatycznie tak
Więc ja wspak ;>
„Analityczno-matematyczny umysł zarażony szaleństwem poezji i fantastyki, mistrzyni programów graficznych, excelowy tabelmistrz, wierna uczennica Spielberga i Hitchcocka, nieoceniona muza zarażająca pomysłami. Osoba niezbędna.” M.P.

WSPÓŁPRACA

Enfo&Greg

Grzegorz Duda & Enforosa Villarino

Małżeństwo mieszkające w centralnej części Peru (Selva Central). Wolne duchy, definiujące każdy dzień na nowo i pracujące unisono jako EnfoGreg.
Greg: Dostrzec istniejące lub na nowo odkryć zmatowiałe piękno, odgadnąć zamysł pierwotny Twórcy: Twórcy Wszechrzeczy lub Twórcy: tej budowli, tego hotelu, tej restauracji… Odkurzyć i ujawnić oryginalny blask i siłę zamysłu unikalnej Formy, którą mam teraz przed oczami. Dojść do jej Esencji. Fotografowanie to przygoda odkrywania i poznawania… także, a może przede wszystkim siebie samego.
Enforosa: Być jednością ze wszystkim, co nas otacza. Widzieć różne światy, wydobywać esencję każdego przedmiotu bądź podmiotu. Z miłością, cierpliwością i pokorą. Fotografować….
Doroti&John

Dorota Kubisiak & John Peter Kayemba

Jesteśmy parą mieszkająca w Rzymie. Wierzymy w międzykulturowość i równość każdego człowieka. Fotografia dla nas stanowi ekspresję sentymentów, emocji i fantazji. Wierzymy, że w świecie fotografii utrwalona chwila trwa wiecznie, jest wolna i czysta w swej naturze, nie przynależy do żadnej grupy etnicznej, ani do koloru skory, ani do żadnej ideologii.